مقالات ماکروفر

چطور از ماکروفر استفاده کنم؟ مراحل و ایمنی استفاده از ماکروفر

ایمنی استفاده از ماکروفر

ماکروفر از کاربردی ترین وسایل آشپزخانه است. ماکروفر در گرم کردن غذا، یخ زدایی مواد غذایی و طبخ انواع مواد غذایی کاربرد دارد. به منظور استفاده بهینه از این دستگاه الکترونیکی لازم است تا نحوه استفاده از این دستگاه بررسی شود.

همچنین به خاطر اینکه این دستگاه از امواج مایکرو برای طبخ غذا استفاده می کند لازم است تا نکات ایمنی و شرایطی در زمان ایتفاده از ماکرفر نیز از سوی کاربران رعایت گردد.

مایکروویو توکار DTM-928C

مشاهده کنید: قیمت ماکروفر توکار داتیس با تخفیف از نمایندگی با ارائه ضمانت نامه

مراحل استفاده از ماکروفر

در اولین مرحله از مراحل استفاده از ماکروفر کافی است دوشاخه ماکروفر را به برق بزنیم و آن را روشن کنیم. توصیه می شود که دوشاخه ماکروفر مستقیماً به پریز برق متصل نشود و به منظور حفاظت از دستگاه به چندراهی های محافظ برق متصل گردد. بعد از روشن شدن دستگاه می بایست زمان استفاده را تنظیم کنیم.

 

زمان مناسب برای طبخ انواع غذا از طریق دستورالعمل استفاده از ماکروفر قابل برداشت است. پس از تعیین زمان مورد نیاز، کافی است زمان را تنظیم کنیم. برای تنظیم زمان یا می بایست دکمه تنظیم که ممکن است چرخشی باشد را بچرخانیم و یا در صورت لمسی بودن دکمه آن را چند بار فشار دهیم تا به زمان مورد نظر برسیم.

 

در مرحله دوم استفاده از ماکروفر مواد غذایی را در ظروف مخصوص ماکروفر قرار داده و آن را در محفظه ماکروفر قرار دهید و بهتر است از روکش پلاستیکی مخصوص ماکروفر استفاده شود. لازم است از ظروفی که مخصوص قرار گیری در ماکروفر بوده و کاملاً ایمن است استفاده شود. توصیه می شود مواد غذایی را به قطعات کوچکتری تقسیم کنید زیرا که مواد غذایی با قطعات برش خورده کوچک بسیار سریع تر از دیگر مواد غذایی طبخ می شود.

 

استفاده از ظروفی که برای استفاده در ماکروفر مناسب نیستند سبب شکستن ظروف و یا ترک برداشتن آن ها می شود. انواع ظروف پلاستیکی و شیشه ای مخصوص ماکروفر در بازار موجود می باشند. استفاده از ظروف شیشه ای از جنس سیلیکاتی در ماکروفر بسیار رایج است.

 

در آخرین مرحله کافی است دکمه استارت را بزنیم و از ماکروفر فاصله بگیریم تا زمان مورد نظر سپری شده و مواد غذایی مورد نظر طبخ شود. به منظور طبخ بهتر کافی است مواد غذایی را در زمان طبخ چندین بار جابجا کرده و یا به هم بزنید تا تمامی قسمت های مواد غزایی طبخ شود.

استفاده از ماکروفر

تمیز کردن ماکروفر

ماکروفر نیز مانند هر وسیله ای نیاز به مراقبت دارد. یکی از کارهایی که می توان انجام داد تا ماکروفر در مدت زمان بسیار طولانی تری به تعمیر نیاز پیدا کند، تمیز کردن ماکروفر است. توصیه می شود بعد از هربار استفاده از ماکروفر آن را تمیز کنیم. برای تمیز کردن ماکروفر هم می بایست محفظه بیرونی و هم داخل ماکروفر تمیز شود. برای تمیز کردن داخل می بایست بشقاب گردان کف ماکروفر را از دستگاه خارج کرده، بشویی، خشک کنید و مجدداً در جای مخصوص خود قرار دهید. می توان درون لیوانی مقداری آب ریخته و آن را داخل ماکروفر قرار داده و چند دقیقه ای آن را به جوش بیاوریم تا بخار آب درون ماکروفر پخش ششده و با استفاده از دستمالی مرطوب داخل ماکروفر را نیز تمیز کنیم. بخار آب سبب می شود تا لکه های چربی و قسمت هایی از غذای چسبیده به راحتی تمیز شود.

 

همچنین با گذشت مدت زمانی ممکن است ماکروفر بو بگیرد. بهترین راه برای از بین بردن بوی ماکروفر آن است که یک فنجان ترکیب آب و آبلیمو را به همراه پوست لیمو درون کاسه ای ریخته و آن را به مدت زمان 4 تا 5 دقیقه گرم کنید. بعد از آن کافی است در ماکروفر را چند ساعت باز بگذارید تا بوی ماکروفر کاملاً برطرف گردد.

ایمنی استفاده از ماکروفر

یکی از نکات مهم و ایمن در استفاده از ماکروفر عدم قراردادن ظروف فلزی درون ماکروفر است. امواج مایکرو از فلز عبور کرده و در فلزات سبب جرقه زدن و آتش سوزی خواهند شد. بنابراین علاوه بر ظروف فلزی مواد غذایی داخل فویل را نیز نمی بایست داخل ماکوروفر قرار دهید.
غذاهایی مانند سوپ، سس و همچنین غذاهایی که به آب زیاد جهت طبخ نیاز دارند را در ماکروفر استفاده نکیند. طبخ این مواد غذایی سبب جوش امدن و پاشیدن آن ها به محفظه ماکروفر می شود. از ظروف پلاستیک درون ماکروفر استفاده نشود مگر اینکه ظرف پلاستیکی مخصوص خود ماکروفر باشد. مواد شیمیایی ظروف پلاستیکی در معرض امواج مایکرو به داخل مواد غذایی وارد شده و استفاده از مواد غذایی را خطرناک خواهد کرد.

مایکروویو توکار DTM-928C Ultra

مشاهده کنید: قیمت ماکروفر توکار اخوان با تخفیف ویژه در فروشگاه سازه کالا

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *