دانستنی ها, مقالات سینک

6 اکسسوری مهم در کنار سینک ظرفشویی

اکسسوری سینک

سینک ظرفشویی در هر آشپزخانه ای وجود دارد. سینک ظرفشویی از لوازم اولیه و ضروری هر آشپزخانه ای است. سینک ظرفشویی در انواع استیل، شیشه ای و گرانیتی در بازار موجود است. سینک ظرفشویی استیل از پرطرفدارترین است و مقاومت بالایی داشته و ضد خوردگی و زنگ زدگی است. شاید از جنبه زیبایی سینک های شیشه ای جلوه بهتری داشته باشند اما مقاومت سینک استیل را ندارند. سینک های گرانیتی نیز از جدیدترین انواع سینک هستند که ضدباکتری هستند و گرد و غبار کمتری را به خود جذب می کنند.

با استفاده از وسایل جانبی و اکسسوری هایی در کنار سینک ظرفشویی می توان علاوه بر کاربردی تر شدن سینک ظرفشویی به زیبایی آشپزخانه نیز کمک کنیم. اکسسوری یا وسایل جانبی سینک ظرفشویی همچنین سبب نظم شده و کارایی و دوام سینک را نیز بالا خواهند برد. در این مقاله به انواع اکسسوری سینک ظرفشویی اشاره می شود.

سینک روکار 151SP

 

مشاهده کنید: سازه کالا نمایندگی سینک اخوان ؛ تخفیف همیشگی به همراه گارانتی

انواع اکسسوری سینک ظرفشویی

آبچکان

یکی از پرکاربردترین اکسسوری های سینک ظرفشویی آبچکان است. آبچکان هایی نظیر دیواری، بالای سینک، ایستاده و کنار پنجره کاربرد بیشتری دارند. آبچکان سینک علاوه بر اینکه محلی برای خشک شدن ظروف شسته شده آشپزخانه مشخص می کند می تواند محلی برای قرار دادن میوه ها و سبزی های شسته شده جهت خشک شدن آن ها باشد.

آبچکان ها می توانند به صورت سبد داخل گودی سینک ظرفشویی قرار بگیرند و یا در برخی موارد روی سینک و خارج از قسمت فرورفتگی سینک قرار خواهند گرفت. برخی از آبچکان ها قابلیت کشویی داشته و به راحتی می توان اندازه آن ها را تغییر داد.

آبچکان

تخته برش سینک ظرفشویی

قرار گرفتن تخته برش چوبی روی سینک ظرفشویی استیل علاوه بر ایجاد زیبایی در آشپزخانه سبب تسهیل خرد کردن و برش زدن مواد غذایی در نتیجه تسهیل در امر پخت و پز می شود. اگر تخته برش از لحاظ رنگ با سینک ظرفشویی هماهنگی داشته و جنسی از نوع ضدباکتری داشته باشد، کاربرد آن به عنوان یک اکسسوری کنار سینک ظرفشویی دوچندان خواهد شد.

شبکه سینک

قراردادن شبکه ای مفتولی در سینک ظرفشویی سبب می شود تا استیل سینک در اثر سایش و اصطکاک با ظروف و قابلمه های سنگین دچار خراش و استهلاک نشود. همچنین این شبکه مانع از ورود برخی مواد و آشغال ها به سمت تخلیه آب می شوند. توصیه می شود جنسی از شبکه سینک خریداری شود که ضد زنگ بوده و وزن کمی داشته باشد تا در صورت عدم نیاز به راحتی شسته شده و از کف سینک ظرفشویی برداشته شود.

جای لوسیون و مایع دستشویی

با استفاده از جای مایع ظرفشویی که در سینک تعبیه شده و یا می توان به طور مجزا خریداری و در سینک استفاده کرد می توان به زیبایی آشپزخانه کمک کرده و از قرار گرفتن ظروف مایع ظرفشویی که در اغلب موارد با فضای آشپزخانه هارمونی و هماهنگی ندارند جلوگیری کرد. حتی می توان جهت شستشوی دست از لوسیون و مایع دستشویی نیز در کنار آن استفاده شود.

در مقابل سینک گرانیتی مقاومت بسیار بالاتری در برابر خط و خش از خود نشان می دهد اما در برابر ضربات احتمالی احتمال شکنندگی بالاتری دارد. سینک کورین دچار خط و خش شده اما با پولیش از بین می رود، در عوض در مقابل ضربه نسبت به سینک گرانیتی مقاوم تر است.

جای مایع ظرفشویی

آبچکان رولی تاشو

به سبد رولی تاشو سبد آبچکان هم می گویند. علاوه بر اینکه می توان از سبد رولی برای قرار دادن ظروف و خشک شدن آن ها استفاده کرد، این سبدها از خراش، خط و آسیب به سینک جلوگیری می کنند. یکی از قابلیت های این آبچکان آن است که در صورت عدم نیاز می توان به راحتی آن را رول کرد و کنار گذاشت و در صورت نیاز مجدداً آن ها را به راحتی روی سینک قرار داد.

این آبچکان ها در شستن سبزی، میوه و ظروف و کمک به از دست رفتن آب آن ها کمک می کند. توصیه می شود در زمان خرید آبچکان رولی از نوع ضد زنگ آن نظیر جنس آلومینیومی استفاده شود.

آبچکان رولی تاشو

جالیوانی

با استفاده از اکسسوری جالیوانی علاوه بر اینکه می توان صرفاً جایی برای لیوان ها اختصاص داد و آنها را از سایر ظروف جدا کنیم، زیبایی و نظم بهتری به ظروفی که در حال خشک شدن کنار سینک ظرفشویی هستند، می دهد. لازم است نظیر سایر اکسسوری های کنار سینک ظرفشویی جنس جالیوانی با جنس سینک همخوانی و هماهنگی داشته باشد.
گاهی از جالیوانی های آویز کنار کابینت برای قرارگیری لیوان ها استفاده می کنند. این جالیوانی ها در آشپزخانه های کوچک امروزی کاربرد بیشتری داشته و سبب می گردد تا فضای بیشتری در اطراف سینک خالی بماند.

سینک روکار 151SP

 

مشاهده کنید: خرید سینک توکار اخوان با تخفیف ویژه در فروشگاه سازه کالا

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *