مقالات ماکروفر

فرق مایکروفر با سولاردام چیست؟

تفاوت ماکروفر با سولاردام چیست

مایکروفر و سولاردام از وسایل پرکار برد آشپزخانه به شمار می روند. با توجه به اینکه هزینه خرید وسایل آشپزخانه بالاست و در عملکرد این دو وسیله تفاوت به خصوصی وجود ندارد، بهتر است با ویژگی ها و تفاوت های این دو وسیله آشنا شویم و مطابق با نیاز خود به خرید آن ها اقدام کنیم. سولاردام در مقایسه با مایکروفر جدیدتر بوده و کارایی و قیمت بالاتری دارد.

 

بنابراین بهتر است افرادی که تمایل به آشپزی به صورت حرفه ای دارند و می توانند هزینه بالاتری پرداخت کنند، سولاردام را خریداری نمایند. اما افرادی که تمایل دارند علاوه بر زمان در هزینه های خود نیز صرفه جویی نمایند، از مایکروفر استفاده نمایند. در این مقاله قصد داریم پس از شناسایی هرکدام از دستگاه های نامبرده به بررسی تفاوت های هرکدام به صورت جزیی تر بپردازیم.

مایکروویو توکار DTM-928C

مشاهده کنید: قیمت ماکروفر توکار داتیس با تخفیف از نمایندگی با ارائه ضمانت نامه

مایکروفر

مایکروفر یکی از وسایل آشپزخانه در طبخ غذا است که با استفاده از امواج مایکرو که از جزیی به نامه مگنترون ساطع می شود به طبخ غذا در کوتاهترین زمان ممکن می پردازد. امواج مایکر به آسانی توسط ذرات آب، قند و چربی مواد غذایی جذب و سبب جنبش یریع مولکول ها می شود. علاوه بر طبخ غذا به منظور یخ زدایی نیز می توان از مایکروفر استفاده کرد.

 

با به کار گیری مایکروفر علاوه بر طبخ غذا می توان طعم و بافت مواد غذایی را حفظ کرده و مانع از از بین رفتن مواد مغذی موجود شویم. همچنین انرژی در مایکروفر به صورت بهینه مصرف شده و در انواع مختلفی در بازار یافت می شود. مایکروفر با استفاده از امواج مایکرو به ایجاد حرارت و طبخ غذا می پردازد و چون این حرارت ناشی از امواج بطور یکسان در نقاط مختلف ماده غذایی ایجاد نمی شود، توصیه می شود هر چند دقیقه یکبار نحوه قرارگیری ماده غذایی در دستگاه را تغییر دهیم تا پخت ماده غذایی به طور یکسان انجام شود.

سولاردام

سولاردام از جمله وسایل پرکاربرد آشپزخانه است که به منظور طبخ و گرم کردن غذا مورد استفاده قرار می گیرد. سولاردام از طریق ایجاد حرارت و امواج به طبخ غذا می پردازد. حرارت ایجاد شده در سولاردام توسط المنت های نوری که در بالا و پایین دستگاه قرار دارند ایجاد می شود. سولاردام محفظه ای استوانه ای و بیضی شکل داشته و این طراحی سبب می شود تا حرارت به طور یکسان به قسمت های مختلف مواد غذایی برسد و کیفیت مواد غذایی نیز حفظ شود.

سولاردام علاوه بر توانایی طبخ و گرم کردن غذا، امکان گریل کردن غذا از دو طرف را نیز دارا است، بنابراین محدوده وسیع تر و متنوع تری از غذاهای مختلف را می توان با سولاردام پخت.

تفاوت های میان مایکروفر با سولاردام

از جمله تفاوت های میان این دو وسیله پرکاربرد در آشپزخانه می توان به موارد ذیل اشاره کرد:


• مکانیزم ایجاد حرارت: مایکروفر تنها از طریق امواج مایکرو به ایجاد حرارت و طبخ غذا می پردازد در حالیکه سولاردام علاوه بر ایجاد امواج با استفاده از المنت های نوری خود نیز حرارت ایجاد کرده و به طبخ و گرم کردن مواد غذایی می پردازد.


• سرعت پخت: به دلیل مکانیزم متفاوت مایکروفر و سولاردام در ایجاد حرارت، سرعت پخت سولاردام در مقایسه با مایکروفر تقریباً تا سه برابر بیشتر است.


• شکل فیزیکی: از آنجا که سولاردام تجهیز جدیدتری در مقایسه با مایکروفر است، شکل فیزیکی آن نیز اندکی متفاوت است. شکل فیزیکی مایکروفر اغلب جعبه ای چهارگوش بدون انحنا و زیبایی خاصی است، اما امروزه در طراحی سولاردام از انحنای خاصی استفاده شده و شکل و ظاهر آن متفاوت بوده و محفظه دستگاه استوانه ای و بیضضی شکل است. این طراحی فیزیکی کمک می کند تا حرارت به طور یکسان به قسمت های مختلف ماده غذایی انتقال یابد.


• کیفیت مواد غذایی: سرعت پخت بالاتر سولاردام در مقایسه با مایکروفر سبب می گردد تا مواد مغذی موجود در مواد غذایی در سولاردام حفظ شده و به دلیل سرعت پخت بالا از بین نروند. همچنین مواد غذایی که به صورت آب دار لذیذ هستند، نظیر مرغ و ماهی و … در سولاردام به دلیل وجود المنت های نوری به صورت بهتری پخته می شود، اما اغلب همین مواد غذایی در مایکروفر خشک شده و آب موجود در مواد غذایی از دست می رود.


• هزینه: با توجه به کارایی بالاتر سولاردام در مقایسه با مایکروفر، سولاردام اغلب هزینه بالاتری در مقایسه با مایکوروفر دارد.

مایکروفر یا سولاردام کدام را بخریم؟

افراد می بایست با توجه به نیازهای خود به خرید هرکدام از این دستگاه ها اقدام کنند. اگر می خواهید هزینه کمتری پرداخت کنید و به سرعت به پخت غذا پرداخته و کیفیت غذای پخته شده چندان برای شما حائز اهمیت نیست، بهتر است مایکروفر خریداری شود، اما اگر می توانید هزینه بالاتری پرداخت کنید و می خواهید علاوه بر طبخ غذا، غذاهای خود را گرم و قابل مصرف کنید و کیفیت غذای پخته شده برای شما اهمیت دارد، بهتر است که سولاردام خریداری شود.

مایکروویو توکار DTM-928C Ultra

مشاهده کنید: قیمت ماکروفر توکار اخوان با تخفیف ویژه در فروشگاه سازه کالا

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *