مقالات سینک

ابعاد استاندارد انواع سینک ظرفشویی کوچک و بزرگ

ابعاد استاندارد سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی از کاربردی ترین تجهیزات آشپزخانه است. ابعاد استاندارد انواع سینک ظرفشویی در کنار ویژگی های دیگری چون مدل، جنس و کیفیت، تعداد لگن، نوع سیفون، نوع طرح، رنگ و … از فاکتورهای مهم برای خرید سینک ظرفشویی است. توجه به ابعاد سینک ظرفشویی به دلایل ذیل اهمیت دارد:

یکی از موارد تأثیرگذار در ابعاد سینک ظرفشویی تعداد لگن ها یا تعداد لنگه های سینک است. سایز آشپزخانه، سایز کابینت های آشپزخانه، فضای اطراف سینک و … از عوامل تأثیرگذار بر ابعاد سینک ظرفشویی به شمار می رود. انتخاب سینک ظرفشویی مناسب مزایایی چون استفاده بهینه از فضای آشپزخانه، جلوگیری از به هم ریختگی آشپزخانه، مماعت از دردهای کمر و گردن و …را به دنبال خواهد داشت.

سینک روکار 151SP

 

مشاهده کنید: سازه کالا نمایندگی سینک اخوان ؛ تخفیف همیشگی به همراه گارانتی

ابعاد سینک ظرفشویی در آشپزخانه های کوچک

در آشپزخانه های کوچک بهتر است برای استفاده بهینه از فضای موجود از سینک تک لنگه با یک لگن استفاده شود. عمق سینک ظرفشویی در این حالت حدود 17 سانتی متر است. عمق سینک ظرفشویی بسیار اهمیت دارد. کمتر بودن اندازه عمق سینک از اندازه تعیین شده سبب سریع پر شدن سینک ظرفشویی می شود. اگر ناچار به نصب سینک با عمق کوچکتر از حد استاندارد هستید بهتر است از شیرهای ظرفشویی بلند استفاده شود. طول سینک ظرفشویی در آشپزخانه های کوچک با سینک یک لنگه تقریباً 55 سانتی متر است. البته سینک های ظرفشویی تک لنگه تا 90 سانتی متر هم می توانند طول داشته باشند.

ابعاد سینک تک لگنه

ابعاد سینک ظرفشویی در آشپزخانه های بزرگ

در آشپزخانه های بزرگ اگرچه حق انتخاب بالاتری با متقاضیان خرید سینک ظرفشویی خواهد بود اما لزومی به خرید بزرگترین سینک ظرفشویی نیست و حتماً باید در خرید سینک به نیاز و موارد استفاده خود توجه کنیم. در صورت نیاز می توان حتی از سینک های ظرفشویی سه لنگه نیز استفاده کرد. طول سینک های سه لنگه در حدود 150 سانتی متر و طول سینک های دو لنگه تقریباً 120 سانتیمتر است.

عمق سینک برای سینک های سه لنگه و دو لنگه حدود 17 تا 22 سانتی متر است. بیشتر بودن عمق سینک از مقدار تعیین شده سبب می گردد تا افراد حین کار با سینک ظرفشویی خم شده و این حالت ارگونومی مناسبی ندارد. طول سینک ظرفشویی دو لنگه در حدود 100 سانتی متر است. عرض سینک های ظرفشویی دولنگه یا سه لنگه تقریباً بین 50 تا 60 سانتی متر است.

ابعاد سینک ظرفشویی روکار و توکار

سینک ظرفشویی را می توان در حالت کلی به دو نوع روکار و توکار تقسیم بندی کرد. سینک روکار طوری روی سطح کابینت قرار می گیرد که لبه های سینک قابل مشاهده است. مدل روکار روی کابینت نصب شده و نسبت به لبه کابینت فاصله دارند. عرض سینک ظرفشویی روکار بین 50 تا 60 سانتیمتر است. سینک توکار از انواع سینک ظرفشویی است که امروزه کاربرد بیشتری دارد. لبه های سینک توکار قابل مشاهده نبوده و کاملاً داخل سطح کابینت قرار می گیرد. سینک های ظرفشویی توکار در داخل کابینت نصب می شوند و عرض سینک ظرفشویی توکار نیز بین 50 تا 60 سانتیمتر متغیر است.

ابعاد استاندارد سینک ظرفشویی

ابعاد سینک ظرفشویی متناسب با اندازه آشپزخانه متفاوت است. اما با توجه به اینکه سینک ظرفشویی تک لنگه، دو لنگه یا سه لنگه انتخاب شود، ابعاد استاندارد هرکدام از سینک های ظرفشویی متفاوت خواهد بود. سینک ظرفشویی تک لنگه عمقی در حد 17 سانتیمتر، عرض و طولی در حدود 50 سانتیمتر است. سینک ظرفشویی دو لنگه با عمقی بین 18 تا 22 سانتیمتر دارای عرض بین 50 تا 60 سانتیمتر و طولی در حدود 100 سانتیمتر است. سینک ظرفشویی سه لنگه دارای عمقی بین 18 تا 22، طولی در حدود 150 سانتی متر و عرصی بین 50 تا 60 سانتیمتر دارند.

سینک روکار 151SP

 

مشاهده کنید: خرید سینک توکار اخوان با تخفیف ویژه در فروشگاه سازه کالا

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *