مقالات هود

چرا هود آشپزخانه خود به خود روشن می‌شود؟

چرا هود آشپزخانه خود به خود روشن می‌شود؟

درستی و صحت وسایل‌ و دستگاه‌‌های آشپزخانه، باعث می‌شود تا یک جریانی از حس آرامش برای طبخ غذا ایجاد شود. یکی از این وسایل‌، هود است که باید نسبت به درست عمل کردن آن دقت کافی داشت.

هود آشپزخانه جریان هوای آشپزخانه را مطبوع می‌کند و آشپزی کردن را بیش از پیش دل انگیز می‌نماید. یکی از ایراداتی که ممکن است هود پیدا کند روشن شدن خود به خود هود آشپزخانه است. در ادامه به ویژگی یک هود خوب و علت روشن شدن خودکار هود می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

هود آرو

 

مشاهده کنید: قیمت هود مخفی داتیس با تخفیف از نمایندگی 

ویژگی یک هود خوب

موتور هود

موتور هود یکی از مهم‌‌ترین بخشی است که باید به آن توجه کرد. قدرت مکشی که ایجاد می‌کند باعث می‌شود در کمترین لحظه بوی غذا از داخل آشپزخانه زدوده شود. موتور هود‌ دو نوع فلزی یا پلاستیکی است. مزایای موتور فلزی خیلی بیشتر از موتور پلاستیکی است چون در استفاده‌ طولانی مدت و در مجاورت دمای بالا تغییر شکل نمی دهد و به کار خود ادامه می دهد.

فیلتر هود

فیلتر هود نیز مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کند. فیلتر باید جاذب چربی و همچنین دوده باشد. هر چقدر لایه‌های فیلتر بیشتر باشد به موتور هود کمتر فشار می‌آید و جذب ذراتی که در هوا موجود است بیشتر می‌شود.

نداشتن سر و صدای زیاد

مهم ترین علت سروصدای زیاد عدم درزبندی درست و عدم به کارگیری قطعات اصولی است. امروزه با تکنولوژی‌های پیشرفته به راحتی مشکل پر سروصدا بودن پره‌های فلزی مرتفع گردیده است.

علت روشن شدن خودکار هود

علت روشن شدن خودکار هود

عیب یابی در هنگام خرابی وسایل‌ آشپزخانه خود یکی از مهم‌ترین اقدامات برای رفع ایراد دستگاه است. در ضمن نگهداری درست وسایل و تمیز کردن درست آنها خود مانع از بروز مشکل است. در این بخش به چند مورد از علت روشن شدن خودکار هود می‌پردازیم.

خرابی فیوز یا برد الکتریکی هود

ممکن است گاهی به خاطر اتصالات برقی در مدار الکتریکی هود این مشکل به وجود بیاید. این مشکل علت‌های بسیاری دارد اما همگی آن‌ها یک نتیجه را به بار می‌آورند. حتما باید یک متخصص مشکل را بررسی کند و تعمیرکار نسبت به رفع خرابی اقدام کند. تنها راه حل عوض کردن برد الکتریکی است.

خرابی سنسور حرارتی

گاهی ممکن است سنسور حرارتی دچار نقص و مشکل شده باشد و نسبت به هر تغییر دمایی واکنش نشان دهد و بازه‌ دمایی مناسبی را برای روشن شدن شروع به کار کردن نداشته باشد.

اشکال در سیم کشی درست

خیلی از مواقع وسایلی که خریداری می‌کنیم نو هستند اما وقتی که می‌خواهیم از آن‌ها استفاده کنیم به مشکل برمی‌خوریم و تنها مشکل در سیم کشی اشتباه است. برای بررسی این قسمت باید از کتابچه راهنمای هود استفاده نمود. ابتدا برق هود را قطع کرده، سپس محفظه‌ای که برای سیم ‌کشی است را باید باز کنید. گاهی اوقات ممکن است شل شدن سیم کشی‌ها باعث روشن شدن خودکار هود شود.

خراب شدن دکمه‌ روشن و خاموش کردن هود

فرسوده شدن قدرت هود و از کار افتادگی آن در طی استفاده مداوم از آن ممکن است مشکل روشن شدن خودکار هود را هم ایجاد کند. این امر کاملا طبیعی است که هر دستگاهی عمر مخصوص به خودش را دارد. وقتی که چراغ‌های هود و بقیه اجزای آن به خوبی کار می‌کند بیشترین احتمال مربوط به خرابی دکمه روشن و خاموش است.

 

در این قسمت دو راه حل وجود دارد. اگر دکمه‌ مربوط به روشن و خاموش کردن شل شده است باید ابتدا دریچه پنل هود را باز کنیم و بعد از داخل دکمه روشن و خاموش کردن را سفت کرد. اگر به طور کلی دکمه کار نمی‌کند باید قطعه را با یک دکمه جدید جایگزین کرد. این کار به راحتی قابل اجرا است. با مراجعه به یک مغازه قطعه فروشی، بسته به نوع هود و مدل آن می‌توان آن قطعه را خریداری و نصب کرد.

خراب شدن دکمه هود

جمع بندی

از مشکلاتی که ممکن است‌ هود پیدا کند، روشن شدن خودکار یا سروصدای زیاد آن است. در این مقاله سعی کردیم علت روشن شدن خودکار هود را بررسی کنیم. لیستی از تمامی علت‌های موجود به همراه راه حل‌های آن موجود است که با بررسی هر کدام می‌توانید متناسب با آن، مشکل را پیدا و رفع کنید. اقدام سریع برای رفع این دست از مشکلات، از بروز خرابی‌های دیگر دستگاه جلوگیری می‌کند.

امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *